![](https://pitesti24.ro/wp-content/uploads/2020/11/JANDARMERIA-CONTROL-LOCAL-BASCOV-FOTO.png)
O petrecere de botez aflată în desfășurare într-un restaurant din comuna Negrași și la care participau 20 de persoane a fost oprită în weekend de jandarmi.
Organizatorii botezului, adică tatăl și bunicul copilului botezat, au primit fiecare o amendă de 3.000 de lei.
Reamintim că petrecerile în spații închise și/sau deschise, publice și/sau private sunt interzise în perioada stării de alertă, pe fondul pandemiei de COVID-19. (Foto: descriptiv)