În perioada 28 noiembrie-5 decembrie 2020 va avea loc a XXIV-a ediție a Festivalului Internațional al Teatrului de Studio – DaFeSt, în organizarea Teatrului „Alexandru Davila” din Pitești.

Ca urmare a pandemiei, ediția din acest an va putea fi urmărită exclusiv online:

-website – www.dafest.ro

-facebook – facebook.com/festivalpitesti

-youtube – shorturl.at/krL27.

Programul este următorul:

VINERI, 27 NOIEMBRIE

ORA 18:00 – Cuvântul de deschidere al DaFeSt – Constantin Cotimanis, managerul Teatrului Al. Davila

SÂMBĂTĂ, 28 NOIEMBRIE

ORA 11:20 – Programul zilei, prezentat de Constantin Cotimanis

ORA 11:30 – “Dănilă Prepeleac”, regia Traian Șoimu – Teatrul pentru Copii și Tineret Merlin – Timișoara

ORA 15:00 – “MaMe”, regia Cristian Ban – Teatrul Dramatic Fani Tardini – Galați

ORA 17:00 – “À nosfantômes”, regia Tom Boccara – Compania Les menteuses – Belgia

ORA 19:00 – “Ultimul Don Juan”, regia Petre Bokor – Teatrul Nottara – București

ORA 21:30 – “Piatra din casă”, regia Alexandru Dabija – Teatrul Toma Caragiu – Ploiești

DUMINICĂ, 29 NOIEMBRIE

ORA 11:20 – Programul zilei, prezentat de Constantin Cotimanis

ORA 11:30 – “Pinocchio”, regia Alina Hiristea – Teatrul Al. Davila – Pitești

ORA 15:00 – “Coaste din viața lui Adam”, regia Octavian Strunilă – Teatrul Mefisto – București

ORA 17:00 – “Olé”, regia Catherine Espinasse – La Crique – Franța

ORA 19:00 – “Nunta însângerată”, regia Andrei Măjeri – Teatrul Național Marin Sorescu – Craiova

ORA 21:00 – “Dureri fantomă”, regia Bogdan Budeș – Teatrul de Artă – București

LUNI, 30 NOIEMBRIE

ORA 11:20 – Programul zilei, prezentat de Constantin Cotimanis

ORA 11:30 – “Cine a furat fulgii de nea?”, regia Georgeta Lozincă – Teatrul Arlechino – Brașov

ORA 15:00 – “Variațiuni la invențiuni. Op. 2”, regia Petre Ancuța & Emilian Mârnea – Teatrul Dramaturgilor Români – București

ORA 17:00 – “L’Ecume Des Jours. Rêverievirtuelle”, regia Julie Desmet Weaver – Underground Sugar – Franța

ORA 19:00 – “Nunta”, regia AlexandruGrecu – Teatrul Satiricus I.L. Caragiale – Chișinău, Republica Moldova

ORA 21:00 – “Toate lucrurile pe care mi le-a luat Alois”, regia Andrei Măjeri – Reactor de creație și experiment – Cluj-Napoca

MARȚI, 1 DECEMBRIE

ORA 11:20 – Programul zilei, prezentat de Constantin Cotimanis

ORA 11:30 – “Căluțul cocoșat”, regia Mihai Androne – Teatrul Toma Caragiu – Ploiești

ORA 15:00 – “Mimoza”, regia Gheorghe Mândru – Teatrul B.P. Hașdeu – Cahul, Republica Moldova

ORA 17:00 – “La MagnificaIlusione”, regia Andrea Paolucci – Teatro dell’Argine – Italia

ORA 19:00 – “Candid”, regia Cristian Pepino – Teatrul Țăndărică – București

ORA 21:00 – “Lumea dinăuntru”, regia Catinca Drăgănescu – UnTeatru – București

MIERCURI, 2 DECEMBRIE

ORA 11:20 – Programul zilei, prezentat de Constantin Cotimanis

ORA 11:30 – “O întâmplare cu un câine la miezul nopții”, regia Cătălin Sfîrloagă – Trupa de teatru Protha – Panciu

ORA 15:00 – “Parada”, regia Cosmin Crețu – Teatrul Tudor Vianu – Giurgiu

ORA 17:00 – “Der Spieler (Jucătorul)”, regia Tino Geirun – Teatrul Pygmalion – Austria

ORA 19:00 – “Sunt eu, Annabel”, regia Cristina-Andreea Ion – LightWave Theatre Company – București

ORA 21:00 – “Moștenirea”, regia Ingrid Bonța – Teatrul Coquette – București

JOI, 3 DECEMBRIE

ORA 11:20 – Programul zilei, prezentat de Constantin Cotimanis

ORA 11:30 – “Exploziv”, regia Mihai Savu& Diana Iacomir – Trupa de teatru Ad-Hoc – Pitești

ORA 15:00 – “ADN Bonobo”, regia Ruxandra Bălașu – Teatrul Coquette – București

ORA 17:00 – “Theater vocals” – Teatrul Mykola Kulish – Ucraina

ORA 19:00 – “Singur printre mârlani”, regia Andrea Gavriliu – Teatrul Național Cluj-Napoca

ORA 21:00 – “Experimentul P.”, regia Alexander Hausvater – Teatrul Al. Davila – Pitești

VINERI, 4 DECEMBRIE

ORA 11:20 – Programul zilei, prezentat de Constantin Cotimanis

ORA 11:30 – “Cântecul privighetorii”, regia Toma Hogea – Teatrul Cărăbuș – Brăila

ORA 15:00 – ” A Truth, a lie and a list of possibilities”, regia Andreea Novac – Developing Art – București

ORA 17:00 – “Do you love me?”, regia Iris Spiridon – Teatrul Național I. L. Caragiale – București

ORA 19:00 – “Fata fără zestre”, regia Constantin Podu – Teatrul de Artă – Deva

ORA 21:00 – “Angajare de clovn”, regia Daniel Bucur – Teatrul George Ciprian – Buzău

SÂMBĂTĂ, 5 DECEMBRIE

ORA 11:20 – Programul zilei, prezentat de Constantin Cotimanis

ORA 11:30 – “Universul din lanterna magică”, regia Radu Dinulescu – Teatrul de păpuși Prichindel – Alba Iulia

ORA 15:00 – “Eu rămân”, regia Luana Hagiu – București

ORA 17:00 – “Burqa și basma”, regia Raul Hotcaș & WajdiGagui (Tunisia) – Teatrul Municipal – Baia Mare

ORA 19:00 – “Jocuri în curtea din spate”, regia Diana Mititelu – Teatrul de Stat – Constanța

ORA 21:00 – “Zaraza”, regia Răzvan Mazilu – Teatrul Toma Caragiu – Ploiești.

Distribuie
Mai multe articole similare
Mai multe de Mihai Paul Codunas
Mai multe în Cultură

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *