![](https://pitesti24.ro/wp-content/uploads/2020/12/ADRIAN-MIUTESCU-FOTO-FACEBOOK-850x491.jpg)
Adrian Miuțescu, deputat și președinte al PNL Argeș, este internat de mai bine de o săptămână la Spitalul Militar Central din București, fiind diagnosticat cu infecție intestinală (potrivit unor surse, dar neconfirmate oficial, ar fi vorba de o infecție cu Clostridium difficile, care are printre principalele cauze consumul excesiv de antibiotice).
Amintim că în noiembrie 2020 Miuțescu s-a îmbolnăvit de COVID-19 și a stat internat la Institutul Național de Boli Infecțioase „Matei Balș” din Capitală.
Ulterior externării, luna trecută, și-a preluat mandatul de deputat (funcție în care a fost ales pe 6 decembrie 2020), iar pe 21 decembrie a depus jurământul.
În 2017, Adrian Miuțescu, pe atunci consilier județean, a suferit un accident vascular cerebral ischemic, fiind internat la timpul respectiv la Spitalul Colentina din București.