![](https://pitesti24.ro/wp-content/uploads/2020/11/GELU-TOFAN-PNL-FOTO-FACEBOOK-850x491.jpg)
Gelu Tofan a fost ales candidatul PNL pentru funcția de viceprimar al Piteștiului.
Într-o ședință a Biroului Politic Județean (BPJ) al partidului, Tofan a primit 19 voturi, iar contracandidatul său, Mihai Coteț, 13. Două voturi au fost declarate nule. La ședință au participat și consilierii municipali liberali din Pitești.
Ședința s-a desfășurat în sediul Filarmonicii piteștene, în prezența președintelui liberal Ludovic Orban.