Pe stadionul „Ștefan cel Mare” din Capitală s-a încheiat cu puțin timp în urmă meciul Dinamo București-FC Argeș Pitești, contând pentru etapa a 27-a a Ligii I de fotbal. Alb-violeții au câștigat cu 2-1, după ce la pauză au condus cu 1-0.

Scorul a fost deschis de FC Argeș, în minutul 28, prin reușita lui Robert Grecu. Gazdele au egalat prin Achim, în minutul 71.

Golul victoriei a fost marcat pentru piteșteni de Malele, în minutul 84, din penalty. Lovitura de la 11 metri a fost obținută de Șerban, faultat în careu de Achim.

Succesul din această seară o duce pe FC Argeș pe locul 7 în clasament (36 de puncte), la un singur punct de un loc de play-off.

În următoarea etapă, FC Argeș va juca pe teren propriu cu Academica Clinceni. Partida se va disputa sâmbătă, 20 martie 2021, de la ora 19:15, pe stadionul „Nicolae Dobrin”.