FC Argeș a fost eliminată din Cupa României. În această seară, în manșa retur a semifinalei cu FC Voluntari, jucată pe stadionul „Nicolae Dobrin”, scorul a fost 1-0 pentru oaspeți.

Unicul gol al meciului a fost marcat în minutul 85, din penalty, de Achim. Lovitura de la 11 metri a fost acordată pentru un fault făcut de Boldor, care a primit cartonaș roșu, fiind eliminat de pe teren.

Cum și în tur ilfovenii au câștigat cu 2-0 (aici subiectul pe larg), echipa calificată în finală este FC Voluntari.

În minutul 51, Șerban a ratat un penalty pentru piteșteni, apărat de goalkeeper-ul ilfovean (foto). Lovitura de pedeapsă a fost dictată de arbitrul central pentru un fault în careu asupra lui Dumitru.

În minutul 33, ambele ambulanțe mobilizate la stadion pentru această partidă au intrat în teren după o ciocnire violentă, în lupta pentru balon, între Joao Miguel și Marcelo Lopes. Accidentat, fundașul argeșenilor a fost înlocuit cu Boldor. (Sursă foto principal: captură Digi Sport)