Cu puțin timp în urmă, pe stadionul „Anghel Iordănescu”, s-a încheiat FC Voluntari – FC Argeș, meci tur din semifinalele Cupei României la fotbal, ediția 2021-2022. FC Voluntari a câștigat cu 2-0 (2-0), după o evoluție modestă a piteștenilor. Gazdele au punctat pe tabela de marcaj în minutul 18, prin Rață, și în minutul 29, prin Armaș.

Partida s-a disputat pe o ploaie torențială, suprafața de joc fiind serios afectată. Terenul a mustit de apă, transformându-se în repriza a doua într-o veritabilă „orezărie”.

Returul în urma căruia va fi stabilită finalista se va juca pe 11 mai, de la ora 18:00, pe stadionul „Nicolae Dobrin” din Pitești.

În cealaltă semifinală se vor întâlni Sepsi Sf. Gheorghe și Universitatea Craiova, partida tur urmând să se dispute mâine, de la ora 19:30.