![](https://pitesti24.ro/wp-content/uploads/2021/02/GABRIEL-NITA-850x491.jpg)
În fiecare vineri, de la ora 10:00, managerul Filarmonicii Pitești, Gabriel Niță, primește la sediul instituției iubitorii și susținătorii muzicii clasice, ținând audiențe.
I se alătură concertmaestrul Filarmonicii, Mădălin Sandu, care, în urma deciziei managerului, îndeplinește și rolul de director artistic, având atribuții în acest sens.
Pe 4 februarie 2021, Gabriel Niță a preluat funcția de manager interimar al Filarmonicii piteștene, înlocuindu-l în fruntea instituției pe Jean Dumitrașcu.