![](https://pitesti24.ro/wp-content/uploads/2020/11/CONTAINERE-TRIAJ-PACIENTI-CAMPULUNG-1-800x491.jpeg)
Alte două containere modulare pentru triajul pacienților, instalate la spitale din Argeș. La sfârșitul lunii octombrie, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență a decis să ceară Administrației Naționale a Rezervelor de Stat și Probleme Speciale dotarea spitalelor din Argeș cu containere care au posibilitate de încălzire – pentru efectuarea triajului epidemiologic în condiții decente – și înlocuirea corturilor în care s-a efectuat această operațiune în timpul sezonului cald.
Argeșului i s-au aprobat zece containere, dintre care două au fost instalate astăzi în Câmpulung Muscel, câte unul la Spitalul Municipal și la Spitalul de Pneumoftiziologie.
Săptămâna trecută, alte 5 containere de acest fel au fost instalate la Spitalul Județean (4) și Spitalul de Pediatrie (1) din Pitești.