![](https://pitesti24.ro/wp-content/uploads/2021/04/RAED-ARAFAT-850x491.jpg)
Spitalul Județean de Urgență din Pitești și Spitalul Orășenesc din Mioveni au primit Emblema de onoare a Departamentului pentru Situații de Urgență (DSU).
Emblema le-a fost acordată de șeful DSU, Raed Arafat, pentru „contribuția adusă în combaterea efectelor pandemiei de COVID-19”.
Cele două spitale din județul Argeș au fost medaliate – alături de alte instituții sanitare din țară – cu ocazia celebrării ieri a Zilei Mondiale a Sănătății.