![](https://pitesti24.ro/wp-content/uploads/2021/05/DACIA-MIOVENI-HANDBAL-1.png)
CS Dacia Mioveni 2012 va avea două meciuri grele în etapele 20 și 21 ale Ligii Florilor la handbal feminin. Handbalistele din Mioveni vor juca împotriva unor echipe de elită: SCM Râmnicu Vâlcea și SCM Gloria Buzău.
Partida cu SCM Râmnicu Vâlcea se va disputa la Turda pe 6 mai, de la ora 12:00, iar meciul cu SCM Gloria Buzău – la Cluj Napoca, pe 7 mai, de la ora 10:30.
Conducerea clubului argeșean le urează mult succes handbalistelor din Mioveni.