Nimic nou sub soare! FC Argeș a pierdut la scor și partida cu CFR Cluj. După precedentele două eșecuri categorice (0-4) acasă cu Universitatea Craiova și în deplasare cu FCSB, piteștenii au contabilizat un alt eșec usturător în această seară, pe stadionul „Nicolae Dobrin”, în fața campioanei en-titre și a liderului actual: 0-6.

Înfrângerea rușinoasă de azi vine chiar în ziua în care FC Argeș a sărbătorit 50 de ani de la câștigarea primului său titlu de campioană națională.

Golurile au fost marcate de Păun (minutul 3), Deac (minutul 20, din penalty – acordat în urma unui henț în careu făcut de Honciu), Manea (minutul 37), Debeljuh (minutele 45 și 61) și Petrila (minutul 86).

După opt meciuri, elevii lui Andrei Prepeliță sunt ultimii în clasamentul play-off-ului, cu 27 de puncte. Bilanțul este catastrofal: 7 înfrângeri și o singură victorie, golaveraj 3-24 (-21).

În următoarea etapă, sâmbătă, 14 mai, FC Argeș va juca în deplasare cu Farul Constanța.

Până atunci, însă, miercuri, 11 mai, de la ora 19:30, piteștenii vor disputa acasă manșa retur a semifinalei din Cupa României cu FC Voluntari (în tur a fost 2-0 pentru ilfoveni).