În urmă cu puțin timp, pe stadionul „Nicolae Dobrin” din Pitești, s-a încheiat FC Argeș-FC Voluntari, primul meci din runda a noua a Ligii I de fotbal, sezonul 2020-2021. Piteștenii au câștigat cu 2-1 (1-0).

Golurile gazdelor au fost marcate de Meza Colli, în minutul 33, și de Robert Grecu, în minutul 55.

Ilfovenii au redus din diferență în minutul 66, din penalty, prin Ion Gheorghe. Lovitura de pedeapsă a fost acordată de arbitrul Sorin Costreie după un henț în careu comis de Luka Maric.

În prelungirile partidei, Ionuț Balaur de la FC Voluntari a fost eliminat, primind un al doilea cartonaș galben pentru un fault.

FC Argeș va juca pe teren propriu și în următoarea etapă, cu campioana en-titre CFR Cluj. Meciul se va disputa duminică, 8 noiembrie 2020, de la ora 18.