A fost instituit un nou sens unic de circulație în municipiul Pitești.
Începând de astăzi, 22 iunie 2026, pe strada Gheorghe Țițeica este sens unic de circulație. Direcția de deplasare este următoarea: acces dinspre bulevardul Nicolae Bălcescu și ieșire către strada Plopilor.
Măsura a fost aprobată de comisia pentru sistematizarea circulației auto și pietonale în municipiul Pitești în ședința sa din 4 iunie 2026 și, potrivit Primăriei, are ca scop fluidizarea traficului rutier în zonă.
”Le recomandăm tuturor participanților la trafic să circule cu atenție și să respecte noile reglementări rutiere”, transmite Primăria Pitești.
Ne puteți citi și pe pagina noastră de Facebook și în grupul de socializare Pitesti24.ro. De asemenea, vă puteți abona la canalul nostru de YouTube.


