FC Argeș a jucat în această seară în deplasare cu CFR Cluj, campioana en-titre și liderul actual al Ligii I de fotbal. Meciul, contând pentru etapa a 21-a, ultima din acest an, a primei ligi a fotbalului românesc, s-a încheiat cu puțin timp în urmă. Scorul final a fost 1-0 (0-0) pentru gazde.

Clujenii au dominat a doua repriză, după o primă parte în care piteștenii i-au ținut în șah. Chiar și așa, elevii lui Dan Petrescu au reușit să marcheze doar ca urmare a unei gafe de proporții în apărarea lui FC Argeș: în minutul 73, Joao Miguel a luftat ca în curtea școlii în 18 metri, central, iar mingea a ajuns la Debeljuh, care a înscris.

După eșecul din această seară, FC Argeș rămâne pe locul 8 în clasamentul Ligii I, cu 28 de puncte, în afara locurilor de play-off.