FC Argeș a încheiat la egalitate partida disputată astăzi, pe stadionul „Nicolae Dobrin” din Pitești, cu Gaz Metan Mediaș, scor final 1-1 (1-0).

Piteștenii au marcat în minutul 7, prin Alexander Maes, oaspeții egalând printr-un autogol al lui Ionuț Șerban, în minutul 63.

Meciul, care a contat pentru etapa cu numărul 17 a Ligii I de fotbal, s-a disputat pe un teren înghețat și la -3 grade Celsius. Elevii lui Mihai Ianovschi au făcut un joc bun în prima repriză, repriză în care au și marcat, dar, din păcate, în repriza a doua evoluția lor a lăsat de dorit.

Suporterii alb-violeți au așteptat astăzi o victorie, mai ales după cele trei puncte obținute de FC Argeș în etapa precedentă, la Botoșani (aici amănunte).

În etapa următoare, FC Argeș va întâlni în deplasare pe UTA Arad. Partida este programată pentru sâmbătă, 23 ianuarie 2021, ora 14:45.