Primul meci oficial din Liga I fotbalistică după vacanța de iarnă s-a încheiat cu puțin timp în urmă pe stadionul „Nicolae Dobrin” din Pitești. FC Argeș a câștigat cu 2-1 (0-0) în fața lui Dinamo, penultima clasată, prin golurile marcare de Ișfan în minutul 50 (gol spectaculos) și Șerban în minutul 69, din lovitură de pedeapsă, dictată în urma unui fault în careu. Pentru oaspeți a înscris Ivanovski, în minutul 86.

Piteștenii au învins, dar nu au convins. Victoria a venit la capătul unei evoluții deloc strălucite a elevilor lui Andrei Prepeliță, care, mai ales în prima repriză, au jucat un fotbal departe de așteptările suporterilor alb-violeți, veniți la stadion să-și încurajeze favoriții pe un frig pătrunzător.

Dinamoviștii au avut două goluri anulate de arbitrul central: în minutul 25 (Ivanovski), gol anulat, corect, pentru offside, și în minutul 57 (Matei), reușită anulată, eronat, pentru un fault în atac inexistent.

În următoarea etapă, duminică, 30 ianuarie, de la ora 17:00, FC Argeș va juca în deplasare cu U Craiova 1948.