Cu mai mult curaj și mai multă agresivitate în faza ofensivă, FC Argeș ar fi putut obține toate cele 3 puncte în disputa din această seară, din deplasare, cu Politehnica Iași. Asta în condițiile în care, din minutul 68, piteștenii au evoluat în superioritate numerică, Frăsinescu de la gazde fiind eliminat pentru fault.

Meciul, primul din runda a 11-a a Ligii I de fotbal, s-a încheiat la egalitate: 1-1. Scorul a fost deschis de Politehnica Iași, prin reușita lui Andrei Cristea din minutul 40. Elevii lui Ionuț Moșteanu au egalat în minutul 62, prin Malele.

Alb-violeții vor întâlni în etapa următoare, pe stadionul „Nicolae Dobrin”, pe Dinamo București. Partida se va disputa sâmbătă, 5 decembrie 2020, ora de începere urmând să fie stabilită. (Sursă foto: Facebook Fotbal Club Argeș Pitești)