![](https://pitesti24.ro/wp-content/uploads/2022/03/CURTEA-DE-APEL-PITESTI-MARTIE-2022-3-850x491.jpeg)
Doi judecători de la Curtea de Apel Pitești, soț și soție, se pensionează. Este vorba despre Constantin-Ion Bajmatără și Claudia-Leontina Bajmatără, ambii de la Secția I Civilă.
Cererile lor de pensionare au fost aprobate astăzi, cu unanimitate de voturi, de Secția pentru judecători a Consiliului Superior al Magistraturii (CSM).
Potrivit procedurii, urmează ca CSM să trimită propunerile votate astăzi care îi vizează pe cei doi către președintele României, care va semna decretele de eliberare a acestora din funcțiile de judecător ca urmare a pensionării.
Ne puteți citi și pe pagina noastră de Facebook și în grupul de socializare Pitesti24.ro. De asemenea, vă puteți abona la canalul nostru de YouTube.