CS Mioveni a câștigat fără drept de apel partida disputată în această seară împotriva Rapidului în deplasare, la Buftea. Argeșenii s-au impus cu 3-0 (1-0).

Golurile au fost marcate de Ișfan (în minutul 22), Gomes (în minutul 55) și Negruț (în minutul 69), ultimul din penalty.

Meciul de astăzi a fost o restanță contând pentru etapa a opta a Ligii a II-a de fotbal, partida neputându-se juca la data stabilită inițial ca urmare a unor cazuri de Covid-19 în echipa giuleșteană.

A fost primul meci al lui CS Mioveni cu Alexandru Pelici în postura de antrenor principal, după înlocuirea de pe banca tehnică a argeșenilor a lui Claudiu Niculescu. Obiectivul lui Pelici este calificarea lui CS Mioveni în play-off, conform conducerii clubului.