
Autobuzele Publitrans Pitești vor circula și în comuna Căteasca. Anunțul a fost făcut astăzi de primarul Piteștiului, Cristian Gentea.
„După Ștefănești și Moșoaia, încă o localitate și-a manifestat dorința de a se integra în transportul metropolitan. Prin Hotărâre a Consiliului Local, comuna Căteasca a făcut primul pas spre aderarea la ADI Transport.
În prima ședință a Adunării Generale a Asociației, cea de-a VIII-a localitate va intra în circuitul transportului public integrat, cu prețul călătoriei de 2,5 lei și al unui abonament lunar de 80 de lei”, informează primarul municipiului Pitești.
Inițial, primarul din Căteasca, Liviu Năstase, a refuzat ca localitatea să adere la transportul metropolitan, provocând mari nemulțumiri în rândul populației. La începutul anului, revoltați, zeci de localnici au blocat în trafic, în Căteasca, un autobuz de la Publitrans (aici imagini și subiectul pe larg).
LEON SILVA
4-04-2023, 19:04 la 19:04
VIN ALEGERILE …ALBOTA SI BABANA CE ASTEAPTA ? INVITATIE SPECIALA ?