În urma unui apel de tip eCall, pompierii de la Detașamentul Mioveni au intervenit în această seară la un accident de circulație care s-a produs pe strada Gheorghe Șincai din comuna Țițești.

Șoferul unui autoturism a pierdut controlul asupra direcției de deplasare, iar mașina a intrat într-un cap de pod și s-a răsturnat pe o parte.

”Echipajul medical a preluat o persoană”, informează Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) Argeș. Potrivit sursei citate, este vorba despre un minor, în vârstă de 17 ani, pasager în autoturism. Din fericire, a suferit leziuni ușoare și, în urma evaluării medicale, nu a fost nevoie să fie transportat la spital.

La rândul său, șoferul a scăpat teafăr și nevătămat.

Urmează ca polițiștii rutieri să stabilească împrejurările și cauza accidentului. Posibil, viteză neadaptată la condițiile de drum.

Pompierii au intervenit la fața locului cu o autospecială și o ambulanță SMURD de prim-ajutor calificat.

Ne puteți citi și pe pagina noastră de Facebook și în grupul de socializare Pitesti24.ro. De asemenea, vă puteți abona la canalul nostru de YouTube.  

Distribuie
Mai multe articole similare
Mai multe de Pitesti24.ro
Mai multe în Știri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *