Un nou parc va fi amenajat în Pitești, în zona străzii Cornel Chiriac din cartierul Prundu.

Parcul ”Armonia Naturii” se va întinde pe o suprafață de 10.333 de mp, pe un teren adiacent Bazei Sportive Prundu (în vecinătatea stației de epurare), teren care în prezent este neamenajat, acoperit cu vegetație crescută spontan:

Amenajarea parcului, care va avea și un spațiu pentru picnic și un loc de joacă pentru copii, ar urma să dureze 12 luni de la începerea lucrărilor.

Consiliul Local Pitești va aproba joi, 20 noiembrie 2025, devizul, estimat la 7.019.986,80 de lei. Finanțarea ar urma să fie asigurată din fonduri europene și bani de la bugetul local. (Foto principal: doar cu titlu ilustrativ)

Ne puteți citi și pe pagina noastră de Facebook și în grupul de socializare Pitesti24.ro. De asemenea, vă puteți abona la canalul nostru de YouTube.  

Distribuie
Mai multe articole similare
Mai multe de Pitesti24.ro
Mai multe în Administrație

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *