
Circulația pe strada Schitului din Pitești va fi temporar închisă în perioada 24-27 iunie 2025. ”Începând de astăzi, 24 iunie 2025, circulația pe strada Schitului, între strada Velișoara și strada Alexandru Donici, va fi închisă zilnic în intervalul orar 08:30 – 15:30, până pe data de 27 iunie”, informează municipalitatea.
Potrivit sursei citate, restricția este impusă pentru executarea unor branșamente de gaze naturale.
Accesul riveranilor este permis pe durata lucrărilor ”în măsura posibilităților”, iar rutele alternative sunt strada Episcop Grigorie Leu și strada Nicolae Labiș.
Închiderea circulației a fost aprobată prin aviz emis de Poliția Rutieră.
Lucrările sunt executate de Distrigaz Sud Rețele, iar refacerea carosabilului va fi făcută de SC Rocip Instal SRL.
Ne puteți citi și pe pagina noastră de Facebook și în grupul de socializare Pitesti24.ro. De asemenea, vă puteți abona la canalul nostru de YouTube.